Ik Multimedia Axe I/o

15.707,66 TL
profil havale icon %3 Havale indirimi ile 15.236,43 TL
Kargo: Alıcı Öder
IK Multimedia AXE I/O
Tüm Gitaristler için Premium USB Ses Arabirimi (Gelişmiş Gitar Tonu Şekillendirme)

 
High-end ses, sınıfının en iyisi gitar tonuyla buluşuyor

Gelişmiş gitar tonu biçimlendirme, birinci sınıf ses arabirimi

Gitaristlerin beklediği ses ara birimi

2002'de gitar amfi ve efekt modellemeye öncülük ettiğimizden beri, IK Multimedia, gitar ve amfi kayıtları üzerinde çalışmak için muhtemelen dünyadaki herkesten daha fazla zaman harcadı. 400’den fazla cihaz modellemiş olmak enstrümanlar, pikaplar ve amfi devreleri arasındaki etkileşimleri on binlerce saat boyunca titizlikle ölçümlemeyi gerektirdi. Dünyanın en i konik gitaristlerinin, amplifikatör üreticilerinin ve mühendislerin mükemmel gitar tonlarını oluşturma ve yakalama anlamındaki işbirliğinden bahsetmiyoruz bile. 

AXE I/O, bu deneyimi size getiriyor.

AXE I/O, özellikle kaydı gitaristin aklında tutması için özel olarak tasarlanmış, sınıfının en iyisi ses kalitesiyle kayıtlarınızı daha hızlı ve daha kolay hale getirmeyi amaçlayan güçlü özellikler sunan, profesyonel bir 2 giriş / 5 çıkış ses ara birimi ve denetleyicisidir ve her zamankinden daha hızlı, daha kolay ve daha iyidir. Elektro bağlama içinde uygundur.
 

AXE I/O, hem PURE hem de JFET giriş kademeleriyle özel bir üçlü topoloji sunar.

Patentli Z-Tone ™ empedans uyarlama devresi, daha önce hiç duymadığınız çok çeşitli ton esnekliği sağlamak için gitar alıcılarınızla etkileşime girer.

Ayrıca AXE I/O, özel bir Amp Out içerir, böylece harici aksesuarlara ihtiyaç duymadan (ve mevcut bağlantılarınızı çıkarmanıza gerek kalmadan) gerçek gitar amfileri ve stomplarla kayıt işleminizi yapabilirsiniz. Bu düşük gürültülü çıkış, en yüksek kazançlı re-amplifikasyonun bile mümkün olduğu kadar sessiz kalmasını sağlamak için ground loop’ları da ortadan kaldırır. 

AXE I/O, ön giriş düğmesi aracılığıyla ön ayar ve kontrol değerlerini seçmek için beraberinde gelen AmpliTube 4 Deluxe ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir ve ellerinizi axe’ınızdan kaldırmadan sanal olarak en iyi şekilde yararlanabilmeniz için pedalları ve switch’leri bağlamanıza izin verir. 

Ayrıca dahili bir tuner ekledik, böylece ilham geldiği anda kaydetmeye hazır olursun.

AXE I/O'nun her bir unsuru ödün vermeyen kalite ve evrensel kullanıma uygun fayda sunumuyla oluşturulmuştur. 

En başından beri olmasını istediğimiz arayüz bu!
 


Herkes için gerçekten high-end bir ses arabirimi
117 dB dinamik aralık, 3 Hz - 32 kHz frekans cevabı, 1 MOhm empedansa kadar - bunlar genellikle enstrüman girişlerinde bulabildiğiniz özellikler olmadığı gibi cihazınızdan en iyi performansı elde etmek ve sesinizi saf ve şeffaf tutmarak performansınızın en doğru ayrıntılarını yakalamanız için çok önemlidir. 
 

AXE I/O, gitarlar ve baslar için 2 adet Hi-Z ön ¼" giriş, mikrofonları ve hat enstrümanlarını bağlamak için fantom güç veren 2 arka kombo giriş ve kanal girişindeki sinyal seviyesini rahatça izlemek için net hassasiyetli ön tepe göstergeler. İki değişken dengeli çıkış, iki dengesiz ve bir değişken dengesiz Amfi çıkışı ve yüksek akımlı kulaklık çıkışı, monitörler ve kulaklıkların her ikisi için de bağımsız olarak bağlamanızı sağlar. Monitör düğmesi, sıfır gecikmeli izleme için doğrudan izlemeyi ve bilgisayarınızdaki sesi harmanlamayı kolaylaştırır.
 
 
24 bit, 192 kHz dönüşüm ve ultra stabil, düşük sapmalı dahili saat, vokalleri, akustik enstrümanları, amfiye bağlanmış gitar gitarı veya AmpliTube ile kullanım için doğrudan sinyalleri çekerken en yüksek kaliteyi sağlar.
 
 


Gitarınızın altın kanalı
AXE I/O’nun ana kanalı 3 farklı devre topolojisi sunar – bu da, her türlü gitar, pick-up ve stile uygun olması  için 3 farklı seçeneğiniz olduğu anlamına gelir; böylece her zaman her enstrümandan mükemmel tonda çevirebilirsiniz.
 

PURE: Sesini hiçbir şekilde renklendirmeyecek tamamen şeffaf ve ultra hassas bir cihaz preampı
 

JFET: ince harmonik donanım eklemek için A Sınıfı bir JFET giriş buffer’ı. Hafif orta kademe bir odaklama, sıcaklık kazandırır ve aynı enstrümandan daha fazla ton seçeneği sunar.
 

ACTIVE: Sinyal yolunuzu mümkün olduğu kadar doğrudan, şeffaf ve temiz tutmak için aktif alıcıları kullanırken gereksiz gain aşamalarını atlar.
 

Her üç aşama da en temiz sinyali sağlamak için 117 dB dinamik aralık sunar ve 3 Hz - 32 kHz frekans tepkisi, enstrümanınızın tüm ses etkilerini korur. Düşük fiyatlı arayüzlerdeki 20 Hz'lik bas tepkisinin aksine, AXE I/O en derin baslarda bile tüm etkiyi yakalar ve 20 kHz'in üzerindeki sesleri yapay olarak kesmez.
 


Şeffaf kayıt için PURE mic preamp
Mikrofonlarla kayıt söz konusu olduğunda, AXE I/O şeffaf ve temiz kayıt için tasarlanmış iki PURE mikrofon ön amplifikatörü sunar. 

Bu mikrofon presi geniş, düz frekans tepkisi sunar: İstenmeyen renklenmeyi önlemek ve akustik gitarınızın, piyanonuzun veya diğer enstrümanlarınızın sonik karakterini mükemmel bir şekilde korumak için 5 Hz ila 32 kHz, ± 0,5 dB (96 kHz'de).

En hassas enstrümanları bile kaydetmek için mükemmel olan ultra sessiz ses için 116 dB dinamik aralık sunar, aynı zamanda en yüksek amperli yığını geri çekip kaydetmeyi de kolaylaştırır.
 
 

 
Daha önce hiç duymamış gibi hissedin
Gitar alıcıları, preampınızın empedansına bağlı olarak karakterlerini önemli ölçüde değiştirebilir. Pek çok gitar amperinde 1 MOhm'lik bir load bulunurken, pedallar çok daha alçaktan çalışabilir. Bu nedenle, gitarınızın tonu ve duyarlılığı, farklı cihazlara takıldığında çok fazla değişiklik gösterebilir. 
 
AXE I/O’nun patentli Z-TONE™ devresi empedansı, alıcılarınızla etkileşime giren 1 MOhm’dan ("sharp”) 2,2 kOhms’a ("bold”) kadar olanak sağlar.

Maksimum empedansta, sesinizi daha sıkı, daha keskin ve daha net bulacaksınız. Load hafifletildiğinde ses daha kalın ve keskin hale gelir.

Gitarlarınıza daha sonik bir karakter kazandırmak için kendinizi bunu kullanırken bulacaksınız – bir kaç dakikalık bir denemeyle, EQ’daki gibi, mixe en uygun sesi bulabilirsiniz. 
 
 


Re-amplifikasyon her zamankinden daha kolay
Pek çok gitarist, amfilerini ve stomplarını, kolay bir iş olmadığını bildikleri için kayıt set-uplarıyla birleştirmeye çalışmıştır. Vızıltı ve uğultuyu önlemek için ground loop kesicisine sahip bir DI kutuya ihtiyaç duyardınız, ve yine de doğrudan kayıt ve amfi kaydı arasında geçiş yaptığınızda sürekli olarak bağlantıyı kesmek ve yeniden bağlantı yapmak zorunda kalırdınız. 
 
AXE I/O bunu Amp Out ile her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Kolay erişim için doğrudan ön panelde, topraktan izole edilmiş düşük gürültülü ¼”çıkış özelliğine sahiptir. 
 
Gitar sinyalinizin temiz bir kopyasını içeren bir parça kaydedin. Artık, Amp Out’u farklı amfi, stompbox ve mikrofon ayarlarıyla ya da yepyeni bir donanımla değiştirerek kullanabilirsiniz!
 
AXE I/O, size zaman, para ve enerji tasarrufu sağlamak ve tüm gitar kayıtlarınız için sınırsız sonik esneklik sağlamak için tek bir kutuda basit, düzenli bir re-amplifikasyon kurulumu sunar.
 
 
 
 
 


 
Kusursuz AmpliTube entegrasyonu – ve daha fazlası
In-the-box modellemeyi tercih edenler için, AXE I/O pek çok kullanışlı özellik sunar. 

Öncelikle, bir Preset düğmesi, AmpliTube ön ayarları arasında hızlı ve kolay bir şekilde kaydırma yapmanızı sağlar. Birini seçmek için sadece düğmeye basın ve yükleyin. Mükemmel önayarı mouse’u tutmak bile zorunda kalmadan bulabilirsiniz. Başka bir yazılım kullanıyorsanız, Preset düğmesi herhangi bir CC'ye serbestçe atanabilir, böylece tercih ettiğiniz sanal donanım üzerinde doğrudan kontrol sahibi olabilirsiniz.
 
 
İkinci olarak, iki özel kontrolör girişi, çalarken gerçek zamanlı olarak AmpliTube veya herhangi bir yazılımı kontrol etmek için iki taneye kadar pedal veya iki tek/çift switch bağlamanıza izin verir. AmpliTube MIDI Learn fonksiyonu ile kontrol etmek istediğiniz herhangi bir parametreye sağ tıklayın, pedalı hareket ettirin ve atanmış olsun. İhtiyaçlarınızı karşılamak için AXE I/O, mix pedalları ve switchlerle 6 farklı kontrol cihazı konfigrasyonu oluşturabilirsiniz.
 
 
Zemin kontrolörlerini bağlamak için AXE I/O’nun MIDI giriş ve çıkışını veya daha gerçek zamanlı kontroller eklemek için iRig Stomp I/O’yu kullanabilirsiniz - veya normal klavyelerle ve diğer standart MIDI donanımlarıyla kullanın. Ayrıca, ön panelde, çekimler arasında geçiş yapmayı kolaylaştıran özel bir tuner bulunmaktadır. 
Ve AXE I/O’nun minimum gecikme süresi sağladığından, size en sıkı tepkiyi verdiğinden ve izleme yaparken hissettiğinizden emin olmak için çok çalıştık.
 
 

 
Gelişmiş dijital kontrol ve yönlendirme
 
 

AXE I/O ayrıca girişleri ve çıkışları yönetmek, yönlendirme ve denetleyici girişleri atamak için güçlü ve kullanışlı bir Kontrol Paneli uygulaması içerir.

INTERFACE sekmesinde, aktif girişleri görüntüleyebilir, fantom gücünü etkinleştirebilir ve kurulumunuz için en az gürültüyle zemin kaldıracını kontrol edebilirsiniz. Çıkış sesini ayarlayın, doğrudan izleme yönlendirmesi yapın, sample hızını seçin ve hatta daha fazlasını yapın.
 
 
CONTROLLER sekmesi, preset düğmesini ve 2 kontrolör girişi üzerinde kontrol sağlar. Kontrol etmek istediğiniz uygulama için en iyi ayarları aramak üzere davranış, MIDI kanalı, MIDI CC #, minimum ve maksimum değerleri ve daha fazlasını ayarlayın.
 
 
AXE I/O Kontrol Paneli, daha hızlı ve daha serbest bir iş akışı için ünitedeki ayarlarla uğraşmanız yerine işinize odaklanmanızı sağlar.
 
 

 
Tamamen gelişmiş bir analog stüdyo – kutunun dışında
Mac/PC ücretsiz içerik

77 temel donanım modeli içeren AmpliTube 5 SE
Gitar amfisi ve FX modelleme yazılımı.

Ton Modelleri oluşturmak, oynatmak ve paylaşmak için bağımsız uygulama ve eklenti. 200 Ton Modeli İçerir.

2 Ücretsiz Bonus Yazılım Başlığı
Aşağıdaki başlıklardan seçtiğiniz 2 ücretsiz ek bonus yazılım başlığı kazanın.
• AmpliTube 5 SE
• Miroslav Philharmonik 2 CE
• MixBox SE
• MODO BAS 2 SE
• MODO DRUM SE 1.5
• SampleTank 4 SE
• Syntronik 2 SE
• T-RackS 5 SE

AmpliTube 4 Deluxe
Hiper gerçekçi gitar amfisi ve 140'tan fazla donanım parçasıyla FX yazılımı.

Ableton® Live 11 Lite™
Dijital Ses İş İstasyonu uygulaması.

iPhone/iPad ücretsiz içerik
AmpliTube TONEX SE
Ton Modellerini oynatmak ve paylaşmak için bağımsız uygulama ve eklenti.
Ücretsiz sürümden SE sürümüne ÜCRETSİZ yükseltme. 200 Ton Modeli İçerir.


 
 


Özellikler:
Bağlantılar
• 2 in/5 out (Bir adet düşük gürültülü Amp çıkışı)
• 2 ultra düşük gürültülü mikrofon girişi/dengeli hat girişi
• Z-TONE™ ile üçlü topoloji gitar girişi
• 2 dengeli monitor çıkışı/2 hat çıkışı 
• Referans kulaklık çıkışı
• 2 tamamen yapılandırılabilirharici kontrol girişi 
• MIDI girişi/çıkışı
• Mac/PC uyumlu USB 2.0

Sınıfının en iyisi gitar sesi
• Seçilebilir Aktif/Pasif/ayrık JFET/Pure enstrüman ön amfisi
• Daha önce hiç duyulmamış bir ton paleti için patent bekleyen Z-TONE® girişi
• Mac/PC için TONEX kullanarak yeniden amplifikasyon veya Ton Modelleme için Amfi Çıkışı
• Mac/PC için AmpliTube 5 SE ve TONEX SE ile birlikte gelir
• 2 adede kadar ifade pedalı, tek ve çift anahtar bağlayın
• Tamamen atanabilir veri düğmesi – AmpliTube önceden ayarlanmış tarama ve daha fazlası için
• Dahili Ayarlayıcı

Premium stüdyo sesi
• Yüksek çözünürlüklü, ultra düşük gürültülü A Sınıfı mikrofon preampları
 Sınıfının en iyisi dönüştürme ve üstün analog tasarım 
• Asenkron USB ses, birinci sınıf kalite için ultra düşük sapmalar
• 117dB dinamik aralık
• Kontrol yazılımı içerir
• 192 kHz’ye kadar sampling oranı 
• 10 T-RackS high-end plug-in’leri ve Ableton Live 10 Lite dahildir
 
• Çözünürlük / Örnekleme oranı: 24bit/192kHz
• Güç: DC IN
• Cihaz Bağlantısı: USB B-Type 2.0
• Muhafaza: Metal levha
 
Line Çıkışı 1-2 (Monitör)
 Konfigürasyon: Elektronik olarak dengeli ve düzensiz. Bağlantı dengeli veya dengesiz olduğunda seviyeyi otomatik olarak düzenler.
 Çıkış empedansı: 150 Ohm dengeli, 75 Ohm dengesiz
 Çıkış Seviyesi: 0 dBFS +21 dBu’ya karşılık gelir
 Frekans cevabı: 0,5 dB içinde 3 Hz'den 32 kHz'ye (96 kHz örnekleme hızı)
 Dinamik Aralık: 116 dB (A)
 THD + N: -1 dBFS'de -106 dB (A)
 1-2 crosstalk kanalları: 115 dB (A)
 
Line Çıkışı 3-4
• Yapılandırma: Dengesiz
• Çıkış empedansı: 75 Ohm
• Çıkış Seviyesi: 0 dBFS +16 dBu’ya karşılık gelir
• Frekans cevabı: 0,5 dB içinde 3 Hz'den 32 kHz'ye (96 kHz örnekleme hızı)
• Dinamik Aralık: 115 dB (A)
• THD + N: -102 dB (A)
• 3-4 arası crosstalk kanalları: 112 dB (A)
 
Çıkış 5 (Amp çıkış)
• Konfigürasyon: Seçilebilir zemin yükseltme ile dengesiz, hareketli
• Çıkış empedansı: 100 Ohm
• Çıkış Seviyesi: 0 dBFS, -6 dBu'ya karşılık gelir
• Frekans tepkisi: 0,5 dB içinde 10 Hz'den 32 kHz'ye (96 kHz örnekleme hızı)
• Dinamik Aralık: 110 dB (A)
• THD + N: -104 dB (A)

Kulaklık Çıkışı
• Çıkış empedansı: Kırpmaya kadar neredeyse ideal kaynak (sıfır Ohm)
• Maksimum Çıkış seviyesi: +12 dBu, 50 Ohm yüke (yaklaşık 180 mW)
• Frekans cevabı: 0,5 dB içinde 3 Hz'den 32 kHz'ye (96 kHz örnekleme hızı)
• Dinamik Aralık: 112 dB (A)
• THD + N: -100 dB (A)
 
Mikrofon Girişleri 1-2
• Yapılandırma: A Sınıfı ayrık diferansiyel mikrofon preampı, pim 2 sıcak
• Giriş empedansı: 4 kOhms diferansiyel
• Giriş seviyesi, min kazancı: 0 dBFS, XLR girişinde +12 dBu sinyaliyle elde edilir
• Giriş seviyesi, maksimum kazanç: XLR girişinde -37 dBu sinyaliyle 0 dBFS elde edilir
• Frekans cevabı: 0,5 dB içinde 5 Hz'den 32 kHz'e (96 kHz örnekleme hızı)
• Dinamik Aralık: 116 dB (A)
• THD + N: -10 dBFS'de -106 dB (A)
 
Line 1-2 Girişleri
• Yapılandırma: A Sınıfı ayrık diferansiyel hat alıcısı, sıcak uç
• Giriş empedansı: 20 kOhms diferansiyel
• Giriş seviyesi, min kazancı: 0 dBFS, TRS girişinde +26 dBu sinyaliyle elde edilir
• Giriş seviyesi, maksimum kazanç: TRS girişinde -24 dBu sinyaliyle 0 dBFS elde edilir
• Frekans cevabı: 0,5 dB içinde 5 Hz'den 32 kHz'e (96 kHz örnekleme hızı)
• Dinamik Aralık: 116 dB (A)
• THD + N: -10 dBFS'de -106 dB (A)
 
Enstrüman Girişleri 1
 Yapılandırma: çoklu topoloji enstrüman preamp
• Giriş empedansı, PASİF mod: 1 MOhms'den 2.2 kOhms'a kadar değişken
• Giriş empedansı, AKTİF mod: 10 kOhms
• Giriş seviyesi, minimum kazanç: TS girişinde +14 dBu sinyaliyle 0 dBFS elde edilir
• Giriş seviyesi, maksimum kazanç: TS girişinde -17 dBu sinyaliyle 0 dBFS elde edilir
• Frekans cevabı: 0,5 dB içinde 3 Hz'den 32 kHz'ye (96 kHz örnekleme hızı)
• Dinamik Aralık: 117 dB (A)
• THD, PURE modu: % 0,0015
• THD, JFET modu: % 0,5
 
Enstrüman Girişleri 2
• Yapılandırma: Hi-Z enstrüman preamp
• Giriş empedansı: 1 MOhms
• Giriş seviyesi, minimum kazanç: TS girişinde +14 dBu sinyaliyle 0 dBFS elde edilir
• Giriş seviyesi, maksimum kazanç: TS girişinde -17 dBu sinyaliyle 0 dBFS elde edilir
• Frekans cevabı: 0,5 dB içinde 3 Hz'den 32 kHz'ye (96 kHz örnekleme hızı)
• Dinamik Aralık: 117 dB (A)
• THD: % 0.006
 
Bağlantılar ve Kontroller
Ön panel
• İki adet 1/4 "enstrüman giriş jakı
• GAIN Girişi için iki analog potansiyometre
• İki 5 segment giriş seviyesi ölçer (tepe)
• İki INST, LINE, MIC LED
• Z-Ton kontrolü için analog potansiyometre
• Alıcı Seçici (PASSIVE / ACTIVE)
• Preamp topoloji seçici (JFET / PURE)
• + 48V fantom güç düğmesi
• Tuner anahtarı
• Tuner ekranı ve LED'ler
• USB LED'leri
• MIDI IN / OUT LED'leri
• Presets için basma kodlayıcı
• Monitör düğmesi
• 1/4 "kulaklık çıkışı jakı
• Ana çıkış kontrolü için ana potansiyometre
• 1/4 "Amp çıkış jakı
 
Arka panel
• Açma / Kapama güç düğmesi
• Harici dc güç girişi
• MIDI I / O 5 pinli DIN konnektörleri
• Bilgisayar bağlamak için B tipi USB soketi (Mac / PC)
• 2 x 1/4 "TRS Harici denetleyici soketleri
• 2 x 1/4 "TRS Dengeli kayan hat çıkışı
• 2 x 1/4 "TRS Dengesiz hat çıkışı
• MIC girişi ve Enstrüman girişi için 2 kombo soket (otomatik seçim)
 
Paket içeriği
• AXE I/O
• USB A Tipi USB B Tipi bağlantı kablosu (1.5m / 4.32ft)
• DC güç kaynağı
 
Boyutlar
Ebat: 23.8cm / 9.37 "x 21.1cm / 8.31" x 5.3cm / 2.09 "
Ağırlık: 1.3kg / 2.9lb
 
Uyumluluk
Bilgisayarlar
64 bit uygulama 64 bit CPU ve İşletim Sistemi gerektirir.
Mac® (64 bit)
Minimal: macOS 10.11 veya üstü. Bir adet boş USB portu.
Windows® (64 bit)
Windows 7 veya üstü. Bir adet boş USB portu.
TESLİMAT
 
Hafta içi saat 15:00 ve öncesi verdiğiniz siparişler  aynı gün kargoya verilir.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...
Başa Dön