Daddarıo Xte0942 Elektro Gitar Tel Seti, Xt, 09-42 , Sup Lıght

602,67 TL
profil havale icon %3 Havale indirimi ile 584,59 TL
Kargo: Alıcı Öder

 

D'Addario XT Elektro Nikel Kaplamalı Çelik Teller 09-42, Super Light Set XTE0942

 

 

 

 

Jim D'Addarıo'nun Mesajının Türkçe tercümesi (Bu yazı üzerine tıklayınız)

 

D'Addario XT Elektro Nikel Kaplamalı Çelik Teller 09-42, Super Light Set XTE0942

 

Farmingdale, NY ( Temmuz 17, 2019) -- İlk önce XL vardı, sonra EXP oldu, daha sonra da NYXL. Ve şimdi, bu Eylül ayında D’Addario X serisini sunuyor: Bugüne kadar teknolojik açıdan en gelişmiş elektro, akustik, klasik, bass ve folk enstrümanları teli

Araştırma & Geliştrme ekibi D’Addario’nun kullanım ömrü uzatma işlemleri, NY Çelik, Ve Füzyon Twists gibi özellikleri kombine etmeye çalışırken aynı zamanda korozyona dayanıklı kaplama ile doğal ton ve doğal çalınabilirlik arasındaki çekişmeye de bir son verdi.

D’Addario XT, serinin ilk bölümü yüksek karbon çelikli çekirdeği tel takımı .deki her bir telin ömrünü uzatan bizim en popüler alaşımımızla birleştirerek müzisyenlere geliştirilmiş kopma dayanıklılığı, pitch kararlılığı,  ve uzun süren bir performans sağlarken, kaplamasız tellerin verdiği hissi ve tonu da muhafaza eder. Bu teller hiç kaybolmayacak bir performansla sonuna kadar kalmak . yapılmışlardır.

CEO Jim D’Addario diyorki: “XT Serisi tellerin ömrünü uzatma işlentisinin öncüsü olup, hem ince hem de hafif olma özelliğiyle gerek ton gerekse verdiği his bakımından müzisyenlerin favorisi D'Addario kaplamasız tel takımı ile arasındaki fark hissedilmeyecek derecededir.”

“Çok etkilendim,” diyor Grammy-sahibi jazz gitaristi Pat Metheny. “Ben genellikle tellerden ziyade notalara yoğunlaşırım. Fakat XT ile gerçekten sıçrama yapan bir berraklık ve düzgünlük inkar edilemez şekilde kendini gösteriyor.”

 XT, bu Eylül ayından itibaren Akustik, Elektro, Bass, ve Klasik gitarlar . olduğu gibi Mandolin ve Banjo . de piyasaya sunulacaktır. 

Yenilikçilikte sektörün lideri olarak,D’Addario'nun mühendislerisürekli olarak deneyler yaparak , yeni makinalar geliştirerek, materyal ve prosesler bularak yenilikçilikte lider kalmaya . kendilerini adamışlardır.

 

SESİ ASLA DEĞİŞMEZ

D’Addario XT dayanıklılık zaman testine tabi tutulmuş ve bu testten başarıyle geçmiştir. D’Addario XT telleri bizim çığır açan ömür uzatma teknolojimize sahiptir ve size hem geliştirilmiş pitch kararlılığı hem de uzun süre dayanan bir performans sağlar. Bu arada  o sevdiğiniz kaplamasız tellerin tonal ve his doğallığını da muhafaza eder. Bu teller performanslarından asla taviz vermez ses rengi değişmez ve solmaz. 

 

D'Addario XT Elektro Nikel Kaplamalı Çelik Teller 09-42, Super Light Set XTE0942

 

D’Addario XT telleri bizim en güçlü yüksek karbonlu çelik tellerimizin ileri korozyona dayanıklılık işlemine tabi tutulmasıyla oluşturulmıştur ve bu XT tel takımı .deki bütün teller . geçerlidir. 
D'Addario XT Elektro Nikel Kaplamalı Çelik Tel Takımlarımızdaki her bir tel, bizim meşhur elektro gitar teli alaşımımızın özel korozyona dayanıklılık işleminden geçirilmiş ve böylece hem korozyona dayanıklı hale getirilirken hem de kaplamasız tellerdeki o çok sevilen doğal ses tonu ve duygu muhafaza edilmiştir. 6 telli gitarlarınız . süper light top/heavy bottom gauges aralığında sunulmaktadır.
 
 
  • ROCK
  • HER TÜR

 

TEL TANSİYON TABLOSU
ÜRÜN #       NOTA        ÇAP                TANSİYON       
-E0.0090 in13.140 lbs
-B0.011011.020
-G0.016014.680
-D0.024015.730
-A0.032015.500
-E0.0420

14.370

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------

 

Farmingdale, NY (July 17, 2019) -- First there was XL, then EXP, then NYXL. And now, launching this September is D’Addario X: our most technologically advanced series of strings created for electric, acoustic, classical, bass, and folk instruments.

 

Our Research & Development team has been working to combine all of D’Addario’s uncompromising innovations like extended lifespan treatments, NY Steel, and Fusion Twists into one string, putting an end to the tradeoff between corrosion resistant coatings and natural tone and playability.

 

D’Addario XT, the first portfolio in the series, combines high carbon steel cores and our most popular alloys with an extended lifespan treatment on every string in the set, giving players enhanced break resistance, pitch stability, and long-lasting performance – all while preserving the tone and feel of their favorite uncoated strings. These strings are made to stay, for performance that never fades away.

 

CEO Jim D’Addario says: “The XT Series is the first to pioneer an extended lifespan treatment that is both thin and light enough to allow for no perceptible difference in tone and feel between this extended-life string and a player’s favorite uncoated D’Addario set.”

 

“I’m very impressed,” says Grammy-winning jazz guitarist Pat Metheny. “I’m usually more focused on the notes rather than the strings. But with XT, there’s an evenness and clarity that really jumps out.”

 

XT will be widely available this September for Acoustic, Electric, Bass, and Classical Guitar, as well as Mandolin and Banjo.

 

As the industry’s leader in innovation, D’Addario engineers are driven to constantly challenge the status quo through continuous experimentation and development of new machinery, materials, and processes.

 

NEVER FADE AWAY

Stand the test of time with strings that endure. D’Addario XT strings use groundbreaking life span technology on every string in the set to bring you enhanced pitch stability and long-lasting performance — all while preserving the tone and feel of your favorite untreated strings. These strings are made to stay, for performance that never fades away.

 

D'Addario XT Electric Nickel Plated Steel strings 09-42, Super Light Set XTE0942

D'Addario XT Electric Nickel Plated Steel strings combine our most popular electric guitar alloy with an advanced corrosion resistance treatment on every string in the set, preserving the natural tone and feel of uncoated strings. Available for 6 string electric guitar ranging from super light to light top/heavy bottom gauges.
 
 
  • ROCK
  • ALL GENRES

 

STRING TENSION CHART
ITEM #       NOTE        DIAMETER      TENSION       
-E0.0090 in13.140 lbs
-B0.011011.020
-G0.016014.680
-D0.024015.730
-A0.032015.500
-E0.0420

14.370

 

 

 

TESLİMAT
 
Hafta içi saat 15:00 ve öncesi verdiğiniz siparişler  aynı gün kargoya verilir.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...
Başa Dön