Roy Benson Cb-317 Bb Klarnet

  • Ürün Kodu: cngz-CB-317
  • Marka: Roy Benson
  • Kategori: cngz-geçici
  • Stok: 7
  • En geç 17 Temmuz Çarşamba günü kargoda!
12.678,09 TL
profil havale icon %3 Havale indirimi ile 12.297,75 TL
Kargo: Alıcı Öder

Roy Benson CB-317 (Boehm System) Bb Klarnet

Gewa 1925 yılında Georg Walther Almanya’nın Adorf şehrinde kurulmuştur. Bu bölgede ünlü müzisyenler ve müzik enstrümanı üreticileri yaşamaktaydı. Gewa ürünleri ve hizmetleri gelişim sürecini müşterilerinin özel ihtiyaç ve önceliklerine göre geliştirmiştir.Günümüzde Gewa sadece ihracat pazarında değil aynı zamanda Asya fabrikalarında üretilen müzik enstrümanlarını da pazara sunmaktadır.

Klarnet, sert ve dayanıklı ağaçlardan, genellikle abanoz ağacından yapılan üflemeli bir çalgı türüdür. Bir çeşit sert kauçuk olan ebonitten, ayrıca metalden yapılanları da vardır. Klarnet, çeviklik bakımından flüte çok yakındır. Her çeşit hızlı, parlak, gösterişli pasajlar, diziler, arpejler, grupetto ve benzeri figürler, tril ve tremololar rahatlıkla çalınabilir. Klarnetin gövdesi silindir biçimindedir. Kalak bölümü ise obuanın kalağına oranla daha geniştir.

Dikkatlice yontulup biçimlendirilen bu kamış parçası, ağızlık üzerine takılır. Çalıcının nefesi ile titreşime geçirilen kamış, boru içindeki havayı titreşime geçirerek ses elde edilmesini sağlar. Çalıcının sol eli yukarıda, sağ eli ise aşağıda olmak üzere az bir eğimle yere doğru tutulur. 

Klarnet tarihinde son yenilikçi Hyacinthe Klose'dir. 1839 yılında Boehm sistemini bulmuştur. Bu sistem, bilinen sistemler arasında en gelişmiş olanıdır. Theobald Boehm'in flüt için geliştirdiği bu sistem, örnek alınarak klarnette uygulanmış, Theobald Boehm'den sonra da sistem bu adla anılmaya başlanmıştır.

Boehm, ayrıca bir dizi yüzük şeklinde perdeler icat ederek, farklı uzaklıktaki perdelerin açılıp kapanmasını sağlayacak yeni perdeleri keşfetmiştir.

Kompozit reçine olan ABS'den üretilmiş olan Roy Benson CB-317 Bb (Si Bemol) klarnet, boehm sistem, 17 anahtar ve 6 yüzüklü yapıya sahiptir.


TEKNİK ÖZELLİKLER

TON

Bb (Si Bemol)

SİSTEM

Boehm Sistem | 17 Anahtar, 6 Yüzük

BARREL ÖLÇÜSÜ

65mm

TON DELİKLERİ

Konik Alt Kesimli, Düz

PARMAK DAYANAĞI

Ayarlanabilir

ANAHTAR TUŞLAR

Nikel | Gümüş Kaplama

AĞIZLIK

Bek, Bek Kapağı ve Bilezik Dahildir

KILIF

Darbeye Dayanıklı - Hafif Taşıma Kutusu

GÖVDE

Ağaç Görünümlü ABS gövde

TEMİZLİK AKSESUARLARI

Temizleme Çubuğu ve Temizleme Bezi Dahil

TESLİMAT
 
Hafta içi saat 15:00 ve öncesi verdiğiniz siparişler  aynı gün kargoya verilir.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...
Başa Dön