KORG OPSIX SE

  • OPSIX SE
  • Ürün Kodu: OPSIX SE
  • Marka: KORG
  • Kategori: Synthesizer
  • Stok: 1
  • En geç 19 Haziran Çarşamba günü kargoda!
74.249,99 TL
profil havale icon %3 Havale indirimi ile 72.022,49 TL
Kargo: Alıcı Öder

Güç ve Performansın Nihai Birliği

 

opsix SE eşi ve benzeri olmayan bir dijital synthesizerdır. Tamamen metalden oluşan birinci sınıf tasarımı, 61 tuşu ve aftertouch özelliği ile çeşitli sonik olasılıklara sahip yeni bir dünyanın kapılarını açar. Orijinal opsix'teki kapsamlı ses motorunu temel alan opsix SE, bunu artırılmış polifoni ve seslendirmelerle geliştirir ve sonuç olarak üstün performans ve hassas kontrol için yaratılmış bir synthesizer ortaya çıkar.

Opsix Operatör Mikseri ilk kez FM sentezini basitleştirerek onu sadece anlaşılır değil aynı zamanda kontrol edilebilir hale getirdi. Ekstra sentezleme olanakları ve programlama ayarlarının eklenmesiyle daha verimli bir iş akışı ve daha da zengin bir sound sundu.

opsix SE bunu daha da ileri götürüyor. Korg'un amiral gemisi workstationlarından beklenen olağanüstü tuşe deneyimini sunan ve aftertouch ile tamamlanan, Korg'un birinci sınıf 61 tuşlu doğal tuşeli klavyesi ile donatılmıştır. Şık, sağlam metal gövdesiyle hem canlı performansların yoğunluğu hem de stüdyo performanslarının hassasiyetine göre tasarlandı. Metalik düğmeler zahmetsiz ayarlar için optimum ağırlıktadır. Opsix SE, dış görünümünün altında 80 stereo polifonik sesten oluşan inanılmaz bir kapasiteye sahiptir.

Opsix SE, aftertouch kontrolü için geliştirilmiş yüzlerce ses önyüklü olarak gelir. Üstelik çok sayıda yüksek kaliteli kütüphane de dahil olmak üzere hem orijinal opsix hem de opsix Native yazılımındaki sesler ve sample'lar ile tamamen uyumludur.


- Çalmak için tasarlandı
- Birinci sınıf metal tasarım
- Özel hard case dahildir
- Birinci sınıf Japon üretimi
- Sınırlı Sayıda Platin Renk
- Operatör Mikseri ile Aydınlanın
- Doğrudan Etkili Kontroller
- Altısı Bir Arada Sentezleme
- Değiştirilmiş FM yapısı geniş bir spektrumda sesler sunar
- Güçlü Efekt Processing
- Programlanabilen 16 adımlı sequencer
- Canavar Modülasyon Matrixi
- Yeni, benzersiz sesler üretmek için zar atma
- Ücretsiz Kütüphane Yazılımı
- Pek çok kullanıma hazır ses paketi artık KORG Mağazasında mevcut
- Opsix Native'e (yazılım) özel geçiş


Çalmak için tasarlandı

 

opsix SE, bu inanılmaz synth'i iki elle çalma arzusundan doğdu. KORG'un birinci sınıf 61 tuşlu doğal hassasiyetli klavyesiyle donatılan opsix SE, KORG'un üst düzey workstation'ları ile aynı olağanüstü hissiyatı sunuyor. Aftertouch, tüm olağanüstü opsix seslerinin benzersiz kontrolünü parmaklarınızın ucuna getiriyor. Elbette fabrika Performanslarını aftertouch için modernize ettik ve içine bazı yeni performanslar da ekledik. Aslında opsix SE programlarının çoğu, aftertouch, genişletilmiş klavye ve çok seslilikten tam olarak yararlanacak şekilde revize edildi.


Birinci sınıf metal tasarım

 

Opsix SE, estetikte dikkate değer bir gelişme sergiliyor. Bu enstrüman için özel olarak tasarlanmış ince gövde, eski makinelere saygı duyan çarpıcı bir kahverengi alüminyum kontrol paneline sahiptir. Canlı, aydınlatıcı LED'lerle birlikte her sahne performansına canlı bir enerji katar. Şık siyah metalle boyanmış yan paneller, lüks bir görünüm için genel estetiği güçlendirir.


Özel hard case dahildir

 

Opsix SE, kablolar ve bir sustain pedalı için ayrı bir yere sahip olmak üzere özel bir hard case ile birlikte gönderilir. İster şehir merkezindeki bir provaya götürüyor olun ister bir turne için toplanmış olun, enstrümanınız korumalı bir şekilde seyahat edebilir.


Sınırlı Sayıda Platin Renk

 

Uzun zamandır beklenen opsix SE'nin çıkışını kutlamak için muhteşem renkli Platinum modeli (*), sınırlı sayıda satışa sunulacak.
* Farklılıklar yalnızca kozmetiktir, teknik özellikler standart modelle tamamen aynıdır. opsix SE Platinum özel bir çıkartma seti içerir.


Operatör Mikseri ile Aydınlanın

 

Her sesin kalbinde, sizi keşfetmeye davet eden altı adet fader ve knob'dan oluşan opsix SE'nin Operatör Mikseri basit setler halinde bulunur. Her biri carrier'ları belirtmek için kırmızı, modulator'leri belirtmek için mavi renkte yanar. Bu ayarları değiştirmek, müzikal fikirlerinize taze bir hayat katmak için yeni ses şekillendirme olanaklarının kapısını açar. Bu uygulaması basit iş akışı, tıpkı sunduğu sesler gibi, opsix SE'yi bu kadar benzersiz kılan şeyin bir parçasıdır.


Doğrudan Etkili Kontroller

 

İster bir önyüklü ayarda oynamalar yapıyor olun, ister sıfırdan bir ses oluşturuyor olun, sağdaki altı veri giriş düğmesi ihtiyacınız olan parametrelere hızlı erişim sağlar ve büyük OLED ekranla sorunsuz bir şekilde senkronize edilerek iş akışınıza net, odaklı bir yön verir. Mikserle de birleştiğinde taze sesler yaratmayı son derece kolay ve en önemlisi de eğlenceli bir hale getirir!

Radikal Korg MS-20 low-pass/high-pass filtresinden, sesinize vintage bir his veren güçlü ama pürüzsüz KORG Polysix low-pass filtreye kadar çok çeşitli analog tarzda filtreler arasından seçim yapın. Ayrıca, rezonans ayarlı iki veya dört kutuplu low-pass, high-pass, band-pass ve band-reject filtreleri de vardır.

Yaptığınız müzikle ilgili ekran aracılığıyla size görsel geri bildirim sağlayan yerleşik bir spektrum analizörü ve osiloskop da var.


Altısı Bir Arada Sentezleme

 

Opsix'in çekirdeği üst düzeyde olmaktan aşağı kalmaz. Dalga formları neredeyse sonsuz şekillerde düzenlenebildiğinden ve modüle edilebildiğinden, opsix çeşitli sentez türlerine benzeyen sonik işleri kolaylıkla yapabilir:

 

Subtractive
İstediğiniz sesi elde etmek için sesin bazı kısımlarını kaldırmak; En yaygın kullanılan sentez. opsix, birçok son teknoloji ve klasik analog sentez tonunu elde etmek için altı adede kadar envelope ve multi-model filtre kullanır.

 

Yarı Modüler
Sesi değiştirmek için sinyal yollarını yeniden yönlendirme. Alogoritma bölümünde bir döngü, operatörler arasındaki sinyal yönlendirmesinin birlikte çalışma şeklini değiştirerek sesi dramatik bir şekilde yeniden şekillendirecek ve hiçbir yama kablosuna gerek kalmayacak.

 

Analog (Modelleme)
Analog tarzı kontroller ve çok sayıda istiflenebilir waveform sizi kısa sürede dijitalden analog sese götürür. Derin basların, canlı lead'lerin, kalın pad seslerinin, yumuşak brass tonlarının ve çok daha fazlasının keyfini çıkarın.

 

Waveshaping
Harmonik veya harmonik olmayan agresif tonlar elde etmek için dalga biçimlerine kasıtlı distortion eklenebilir. Bu sayede, dolu bir karakterli cesur, keskin tonlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

 

Additive
Waveformları bir araya getirmek ve harmoniklerini harmanlamak, geniş bir yelpazedeki uyumlu, uyumsuz ve gerilime dayalı seslerin anahtarıdır. Mevcut altı operatörle, kayıt tarihi boyunca duyduğunuz klasik sesler için zamanda geriye gitme yeteneği de dahil olmak üzere eksiksiz bir FM deneyimi mümkündür.

 

Klasik FM
Son olarak, opsix'in son derece esnek ve güçlü mimarisi gerçek altı Operatörlü FM ile başlar. Sonuç olarak, 80'lerden günümüze binlerce hit parçada mutlaka duymuş olduğunuz imza niteliğindeki sesleri, günümüzde mevcut olan diğer bağımsız FM synth'lerden çok daha fazla polifoni ile kolayca sunar.

Sesleri yaratmanın ve keşfetmenin tüm bu yolları ile opsix SE, "gelecek-modern-klasik" bir synth için benzersiz bir şekilde uygundur!

 

Değiştirilmiş Gerçeklik

 

opsix SE FM tabanlıdır ancak klasik synthesizer ile olan benzerlikleri burada sona ermektedir. Altered FM mimarisi, yeni ses bileşenleri sayesinde daha önce tek bir synthesizer'ın kapsayamadığı kadar geniş bir spektrumda sesler sunar; yeni waveformlar, filtreler, shaping, efektler, LFO'lar, envelopelar, modülasyonlar ve daha fazlası, hepsi geniş bir ses yelpazesine dönüşüyor.

 

Güçlü Efekt Processing

 

opsix SE, seslerinizi daha da geliştirmek için birlikte kullanabileceğiniz 30 tür yüksek çözünürlüklü efektten oluşan üç blok sağlar. Choir, Phaser, Delay ve Compressor gibi kullanılabilir standart efektlerin harika bir karışımından, sesinizi bir sonraki seviyeye yükseltecek birinci sınıf parlak reverblere kadar her şey var.


Programlanabilen 16 adımlı sequencer

 

opsix SE, esneklik ve güç açısından groove boxlara rakip olan inanılmaz bir step sequencer'a sahiptir. Herhangi bir seste PLAY düğmesine basın ve sekansların karmaşıklığını deneyimleyin! Her Programın kendi içinde saklanan benzersiz sekansları kullanabilir veya kendinizinkini yaratarak değiştirebilirsiniz.

Adım başına en fazla altı nota kaydedebilir ve her notanın hızını, geçiş süresini ve çalma zamanlamasını düzenleyebilirsiniz. Uzun cümleler oluşturun veya tıngırdamaları ve davul seslerini taklit etmek için zamanlamada ince değişiklikler yapın; bu, tipik bir 16 adımlı sequencerda mümkün olmayan bir şeydir. Opsix SE'nin motion sequencer'ı aynı zamanda altı parametreye kadar olan değişiklikleri kaydetmenize, bir cümle içindeki seste yumuşak hareket değişiklikleri oluşturmanıza veya her adımda önemli ölçüde değişen ritimler oluşturmanıza olanak tanır.


Canavar Modülasyon Matrixi

 

Opsix SE'nin modülasyon olanakları gerçekten akıllara durgunluk veriyor. Altı operatör modu ve 40 ön-ayarlı algoritmanın yanı sıra kendi algoritmanızı oluşturma yeteneğiyle opsix SE, size dinamik ses seçenekleri sunar.

Bu sentezleme, sinyal zincirinin sonunda gelen işlemcilerle güçlendirilir. MOD bölümü, üç EG ve üç LFO ile operatörlerden ayrı çalışır; ve çeşitli yönlendirme olanakları için 12 sanal yama sunar. Atmosferik ses döngüleri oluşturmak veya seslerinize ritmik hareketler eklemek için geniş bir modülasyon yelpazesi içinden bu özellikleri kullanabilirsiniz.


Zar atmak

 

Beklenmedik sesleri keşetme havasındaysanız Randomize özelliğini kullanın. Synth'in parametrelerini tamamen karıştırıp yeni, benzersiz bir ses oluşturmak için zar simgesiyle işaretlenmiş düğmeye basın. Randomize özelliğini tüm parametreler için veya yalnızca operatörler, algoritma veya diziler için kullanabilirsiniz.

Atışınızla altın vuruş yapabilirsiniz, ancak başaramazsanız tekrar deneyin veya sonucu bir sonraki yeni sesiniz için bir başlangıç noktası olarak kullanın.


Ücretsiz Kütüphane Yazılımı

 

opsix Sound Librarian, opsix SE'deki verileri USB aracılığıyla bir bilgisayara bağlayarak  görüntülemenizi ve düzenlemenizi ve ses verilerini opsix SE ile bilgisayar arasında aktarmanızı sağlar.


Ücretsiz müzik yazılımı paketi

Opsix SE, sadece şarkı yaratmanıza değil, aynı zamanda klavye çalma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak, “Skoove” kullanarak da yönetmenize izin veren “Ozon Elements” de dahil olmak üzere KORG ve diğer markaların yazılım synth'lerinin yanı sıra Izotope'un çeşitli müzik yazılımlarıyla birlikte gelir. 

Başka bir deyişle, bu synthesizer elinize geçtiği anda müziğinizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacak çeşitli araçlara sahip olacaksınız.

 

Opsix Native'e (yazılım) özel geçiş


Opsix serisi donanıma sahip olanların opsix native'e (yazılım) geçiş yapabilmeleri için özel fiyatla bir paket hazırladık. Kullanıcılar opsix kütüphanesi yazılımı aracılığıyla bir kupon kodu alabilirler, bu da KORG Mağazasından 49,99 $ özel fiyatla satın almalarına olanak tanır. Kullanıcılar, opsix serisi donanımları ile sahnede ve opsix native'i bir DAW'da kullanabilecek ve bu sayede de çeşitli ortamlarda kullanılabilir hale gelecek.
* opsix Sound Librarian v1.0.1 veya üzerini gerektirir.

1. opsix ve opsix SE sahipleri: opsix Editor/Librarian'ın en son sürümünü indirin ve yükleyin.
2. Editör/Kütüphanenin dosya menüsünü açın ve "Eklenti Kuponu Al..." seçeneğini seçin.
3. Bir iletişim kutusu görünecek ve bir kupon kodu görüntülenecektir. Ekrandaki talimatları takip edin ve kuponu KORG Mağazasında kullanın.

opsix native
opsix SE, müziğinizle eşleşen seslere sahip, diğerlerinden farklı bir dijital sentezdir. Bir sonraki müzik projenize ilham verecek yüzlerce taze, son teknoloji sesi anında keşfedin! Kişiselleştirmenin gücü parmaklarınızın ucunda olduğundan daha da ileri gidin.

Sesin özelliklerini önemli ölçüde değiştiren operatör mikseri ve "Altered" kelimesiyle sembolize edilen FM enstrümanlarının sınırlarının çok ötesine geçen esnek ses motoru korunarak kuş bakışı ile tepeden bir görünüm ile tüm parametreler görünür. Kullanıcı arayüzü bu sentezleyicinin potansiyelini daha da genişletir.

opsix native, bir DAW'da müzik üretimi kullanımı için opsix / opsix SE ile tamamen aynı ses motoruna sahip, opsix / opsix SE'nin plug-in sürümüdür.

 


Teknik Özellikler

 

Klavye
61 tuş (Velocity ve release-velocity hassasiyetli doğal dokunuşlu klavye, aftertouch)

 

Ses üretme sistemi
Altered FM sound generator

 

Maksimum Polifoni
80 ses (Maksimum ses sayısı, ayara bağlı olarak değişir.)

 

Yapısı
6 operator, 1 filtre, 3 EG, 3 LFO, 3 efekt, step sequencer, arpeggiator

 

Algoritma 
40 ön ayar + kullanıcı algoritması (her programa özel)

 

Operatör 
6 mod (FM, Ring Mod, Filtre, Filtre FM, Wave Folder, Efekt)

 

Osilatör Waveform
23 waveform (Sine, Sine 12bit, Sine 8bit, Triangle, Saw, Saw HD, Square, Square HD, Additive Saw3, Additive Sqr3, Additive Tri3, Additive 12345, Additive 1+2, Additive 1+3, Additive 1+4, Additive 1+5, Additive 1+6, Additive 1+7, Additive 1+8, Noise S/H, Noise White, Noise Pink, Noise Blue)

 

Filtre
11 tür (LPF 12, LPF 24, LPF MS-20, LPF POLY6, HPF 12, HPF 24, HPF MS-20, BPF 6, BPF 12, BRF 6, BRF 12)

 

EG
ADSR

 

LFO
23 waveform (Triangle, Saw Down, Saw Up, Square, Sine, Sample&Hold, Guitar, Exp.Triangle, Exp.Saw Down, Exp.Saw Up, Step4 Triangle, Step6 Triangle, Step4 Saw Down, Step6 Saw Down, StepRnd:Time, Triangle+, Saw Down +, Saw Up +, Square +) x 3

 

V.Patch
12 routing

 

Efekt
30 tür (Chorus, Unison Ensemble, Phaser, Phaser (BPM) , Auto Pan, Auto Pan (BPM), Flanger, Flanger (BPM) , Rotary Speaker, Auto Wah, Exciter, Enhancer, LFO Filter, 3-Band EQ, Distortion, Guitar Amp, Decimator, Grain Shifter, Master Limiter, Compressor, Delay, Delay (BPM) , Autopan Dly, Autopan Dly (BPM), Tape Echo, Tape Echo (BPM) , Early Reflection, Reverb, Shimmer Reverb, Spring Reverb) x 3

 

Sequencer
Step Sequencer (16 adıma kadar, adım başı en fazla 6 nota)
Motion Sequencer (en fazla 6 lane)

 

Arpeggiator
7 pattern (MANUAL, UP, DOWN, ALT1, ALT2, RANDOM, TRIGGER)

 

Program sayısı
500 (fabrika ayarı olarak 350 preset ve 150 kullanıcı programı)

 

FAVORITE
64 (16 Slot x 4 Bank)

 

Kontroller
MODULATION çarkı, PITCH çarkı, RATIO OP 1–6 düğmeleri, LEVEL OP 1–6 kaydırıcıları, DATA ENTRY A–F düğmeleri

 

Girişler/çıkışlar
Kulaklık (6,3 mm stereo phone jack)
ÇIKIŞ L/MONO ve R (empedans dengeli 6,3 mm TRS phone jack)
DAMPER (6,3 mm phone jack, yarı-pedal desteklenmez)
MIDI IN ve OUT bağlantıları
USB B port

 

Güç kaynağı
AC adaptör (DC12V)

 

Güç tüketimi
5W

 

Boyutlar (E x D x Y)
1.014 x 344 x 108 mm / 39,92 x 13,54 x 4,25 inç

 

Ağırlık
8,6 kg / 18,96 lb.

 

Dahilinde verilenler
AC adaptör, hard case

 

Aksesuarlar (ayrı satılır)
DS-1H damper pedal, PS-1 switch pedal, PS-3 switch pedal

 

 

* Tüm ürün, şirket ve standart adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.
* Ürünlerin görünümü ve özellikleri önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

TESLİMAT
 
Hafta içi saat 15:00 ve öncesi verdiğiniz siparişler  aynı gün kargoya verilir.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...
Başa Dön