Üyelikli Alışverişlerde %5 Sepette Ek İndirim ! 1000 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerde Sepette Ek %10 İndirim Fırsatı ! Üyelikli Alışverişlerde %5 Sepette Ek İndirim ! 1000 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerde Sepette Ek %10 İndirim Fırsatı ! Üyelikli Alışverişlerde %5 Sepette Ek İndirim ! 1000 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerde Sepette Ek %10 İndirim Fırsatı ! Üyelikli Alışverişlerde %5 Sepette Ek İndirim ! 1000 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerde Sepette Ek %10 İndirim Fırsatı !
Tüm Kategoriler

Karadeniz Kemençesi Ihlamur Pro KKIHPR

1.871,99 TL
profil havale icon Havale'de %3 İndirim
Kargo: Alıcı Öder

Karadeniz Kemençesi Ihlamur Pro KKIHPR

Tekne: Ihlamur ağacı

Ön kapak: Ladin

Yay: At kuyruğu

Klavye: Gürgen ağacı

Burgular: Gürgen ağacı

Profesyonel müzisyenler için tasarladığımız enstrümanın ön kapağı ladin ağacı, klavye ve burguları ise gürgen ağacındandır. At kuyruğu yayı kullanılmış olan karadeniz kemençesinin teknesi ıhlamur ağacından üretilmiştir.

 

Ürün Hakkında ..

Karadeniz Bölgesi’ne özgü yaylı bir halk çalgısı olan kemençe doğal olarak daha çok Karadeniz müziklerinde kullanılsa da günümüzde birçok farklı müzik türünde de kemençe tınıları duyabilmek mümkün. Perdesiz bir çalgı olan kemençenin üç teli vardır. Geçmişte kemençe telleri bağırsaktan yapılırken artık madeni teller tercih ediliyor.

Profesyonel Karadeniz kemençesinin teknesi ıhlamur ağacından, ön kapağı ladin ağacından, klavye ve burguları ise gürgen ağacından üretilmiş. Kemençenin yayında ise at kuyruğu kullanılmış ve bu da enstrümanın daha iyi ses vermesinde önemli rol oynayan bir unsur.

Halk oyunları denilince akla gelen ilk bölge olan Karadeniz’in efsanevi oyunlarının müziklerinin vazgeçilmezi olan kemençe, halk oyunlarında hareketli ve neşeli tınılar saçarken Karadeniz’in yüreğe işleyen türkülerinde de bambaşka duygular yaşatmayı başaran bir enstrümandır. Yani Karadeniz kemençesi hem neşeli ve hızlı müziklerde hem de duygusal müziklerde kullanılabilen kendine has bir müzik aletidir.

Kaliteli malzemeden üretilmiş aynı zamanda estetik görünümü ile de dikkat çeken Karadeniz kemençesisesmüzikaletleri.com’da sizi bekliyor. Bu profesyonel müzik aletini hemen inceleyebilir ve makul fiyatı sayesinde kolayca satın alarak kemençenin kendine has sesi ile eşsiz melodiler yakalayabilirsiniz.

TESLİMAT
 
Hafta içi saat 15:00 ve öncesi verdiğiniz siparişler  aynı gün kargoya verilir.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...
Başa Dön