Jupiter Xo Jsl-1236l Ventilli (bb/f) Profesyonel Tenor Trombon

79.519,39 TL
profil havale icon %3 Havale indirimi ile 77.133,81 TL
Kargo: Alıcı Öder

Jupiter Nefesli Enstrüman ve Aksesuar

Jupiter XO JSL-1236L Ventilli (Bb/F) Profesyonel Tenor Trombon

Trombon, üflemeli ve bakır nefesli çalgılar grubunda bulunan bir çalgı çeşididir. Fincan biçimli bir ağızlığa dayanan dudakların titreşmesiyle ses çıkarmaktadır. Boru uzunluğunu değiştiren ve "kulis" adı verilen bir sürgüsü vardır. Bu sürgü trombonun farklı notalarda ses çıkarabilmesini sağlar. En popüler trombon türü, insan sesinin tenor aralığına yakınlığı nedeniyle genellikle tenor trombon olarak anılır. Aslında, trombonun insan sesinin menziline en çok benzeyen nefesli çalgı olduğu sıklıkla belirtilir.Bakır üflemeli bir çalgı olan trombon, geniş ses olanakları ile orkestralarda, bando ve mızıkalarda, caz müziğinde, popüler müzikte kullanılan bir çalgıdır. Trombon, pistonlu ve sürgülü trombon olarak iki gruba ayrılır. Bu iki grupta da kendi içlerinde, tenor ve bas trombon olarak ikiye ayrılır. Bir dönem alto ve kontrbas trombonlarda kullanılmış olsa da günümüzde en çok tercih edilen bas ve tenor trombonlardır.

Sürgülü trombonlar: Tenor ve bas olarak iki gruba ayrılır. Yapısal olarak pistonlu trombondan pek farklı değildir. Bu çalgıda piston yerine, kulis adı verilen sürgülü bir bölüm bulunmaktadır. Sesler sürgünün açılıp kapanması ile elde edilir. Sürgülü bas trombonda yapısal değişikliklerin yanı sıra seslerin değişmesini sağlayan bir düzenek bulunmaktadır. Sürgülü tenor trombonda ise sesler kalak borusunun üzerinde bulunan borunun itilip çekilmesi ile sağlanır.

Jupiter XO JSL-1236L Ventilli (Bb/F) Profesyonel Tenor Trombon, trombon sanatçılarına herhangi bir kayıtta, ihtiyaç duyulan sesleri en sıcak ve net hal ile elde etmenizi sağlar. Ayrıca zengin tonu, enstrümanist ve dinleyici arasında anında bir bağlantı kurar. Birden fazla müzik türünü, gerek bandolar gerek caz orkestraları, gerekse stüdyo ortamında kayıt için aranan hatasız ve sıcak tonlara sahip olarak, profesyonelce icra etmenizi sağlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TROMBON TİPİ

Bb/FTenor Trombon

KALAK ÖLÇÜSÜ

8-1/2" (215.90 mm)

TON

Bb (Si Bemol)

GÖVDE YAPISI

Pirinç Metal

BORE

.547" (13.89 mm)

AĞIZLIK

Dahil

KILIF

Dahil

TEMİZLİK AKSESUARLARI

-

TESLİMAT
 
Hafta içi saat 15:00 ve öncesi verdiğiniz siparişler  aynı gün kargoya verilir.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...
Başa Dön