Fox Yts-6208l Tenor Saksafon

23.785,09 TL
profil havale icon %3 Havale indirimi ile 23.071,54 TL
Kargo: Alıcı Öder

Fox YTS-6208L Tenor Saksafon

Fox nefesli müzik aletleri markası, hem yeni başlayanlar hem de tecrübeli müzisyenler için birçok nefesli enstrümanı temsil etmekte ve üretmektedir. Neredeyse tüm nefesli çalgıları yüksek ustalıkla üreten ve makul fiyatlarla bizlere sunan Fox, malzeme kalitesi ve makul fiyatları sebebiyle en çok tercih edilen nefesli enstrüman markasıdır.

Tenor saksafon, 1840'larda Adolphe Sax tarafından icat edilen bir grup enstrüman olan saksafon ailesinin orta boy bir üyesidir. Tenor ve alto en çok kullanılan saksafonlardır. Tenor saksafonlar, B♭ anahtar düzenine sahiptir. Tenor saksafon, alto ve soprano saksafonlardan daha büyük bir ağızlık, kamış ve ligatür kullanır. Görsel olarak gövdesinin büyüklüğünden ayrı olarak, ağızlığın takıldığı boynundaki eğri veya kavis ile kolayca ayırt edilir. Alto saksafon bundan yoksundur ve boynu doğrudan ağızlığa gider. Tenor saksafon en çok soprano, alto ve bariton saksofonlarla iyi uyum sağlama yeteneği ve "boğuk" ancak "parlak" tonuyla tanınır.

Fox YTS-6208L Tenor Saksafon, Türkiye‘nin en çok tercih edilen nefesli enstrüman markası FOX'un başlangıç modeli tenor saksafonudur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

ANAHTAR TON

Bb (Si Bemol)

KALAK

İki Parça

BOYUN

Lake

ANAHTAR TUŞLAR

Lake / Polyester

AUXILIARY TUŞLAR

High F#, Front F

PARMAK DESTEĞİ

Ayarlanabilir

CİLA

Lake Kaplama

KILIF

Su Geçirmez Sert Kılıf

AKSESUARLAR

Bek, Bilezik, Bek Kapağı, Temizleme Bezi, Mantar Kremi

TESLİMAT
 
Hafta içi saat 15:00 ve öncesi verdiğiniz siparişler  aynı gün kargoya verilir.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...
Başa Dön