Cort G250tab Elektro Gitar, Tabacco Burst, (s-s-h)

13.714,57 TL
profil havale icon %3 Havale indirimi ile 13.303,13 TL
Kargo: Alıcı Öder

 

ELEKTRO GİTAR, TABACCO BURST, BLUEBUCKER (S-S-H)

CORT G Serisi . kolaylıkla,  "vintage" teriminin mantıksal bir evrimini temsil ediyor diyebiliriz. Artık modern olarak nitelendirilmesine rağmen, estetik bir zevkin ışığında, hala klasik çift yönlü cutaway dizaynının alıştığımız karaktersitiğini muhafaza ediyor. Bu çift taraflı cutaway koleksiyonu  bir gitariste özgü ihtiyaç ve gereksinimleri karşılayan pek çeşitli özellik ve seçenekleri içermektedir.

ÇİFT TARAFLI (DOUBLE) CUTAWAY

CORT G250 modeli Elektro Gitarlar, klasik stil, konfor ve klavyenin üst perdelerine kolay erişim . bir çift taraflı cutaway özelliğine sahiptir.

WILKINSON İKİ-NOKTA TREMOLO 

Yeni bazı tonal seçenekler . tonal kararlılığı sağlamak amacıyla G250 serisi gitarlar  Wilkinson VS50 II tremolo ile donanmıştır. Her seferinde mükemmel şekilde sıfıra geri dönüş sağlamak . bu çok hassas üretilmiş vibrato sisteminde bir çelik temel plaka, push in arm kolu ve "aşağıya kilitli (locked-down) aşırı yumuşak paslanmaz çelik eşikler, özel Wilkinson bıçak sırtı dizaynı ile sunulmaktadır.

BASSWOOD KASA, AKÇAAĞAÇ SAP VE GÜL AĞACI KLAVYE

Bu klasik ve kendini ispat etmiş ağaç kombinasyonu orta tonlarda baswood gövdenin verdiği güçlü zengin sound ile gül ağacı klavyenin verdiği sesler ve masif akça ağacı sapın sert vurgulamalarının dengeli bir şekilde birleşmesini sağlar.

S-S-H SIRALI MANYETİK KONFİGÜRASYONU

5 yollu sviçe sahip bu popüler manyetik konfigürasyonu her tür müziği kapsayan geniş bir yelpazeye sahiptir. Orta ve sap manyetikleri tek tek veya birlikte kullanıldığına elde edilen sesler sadece ritim çalmak . ideal olmakla kalmayıp ayırıcı tek bobin öncü sesleri . de idealdir.

COIL-TAP (PUSH-PULL TONE DÜĞMESİ)

Push-pull (bas-çek) düğmeli ton potansiyometresi humbuckerin çiftli bobinlerini birbirinden ayırıp tekli bobinlere dönüştürerek parlak ve daha camsı bir ses ses oluşmasını mümkün kılar. Bu özellik bilhassa pop, funk, ve belli bazı cazz stilleri . ideal bir sound sağlar.

EĞİMLİ BOYUN-GÖVDE BAĞLANTISI (NECK-BODY JOINT BEVELED HEEL)

Geleneksel vida bağlantılı gitarlardaki kare uçlu sap bağlantısı yerine, CORT G-Serisi Gitarlarda bağlantı ucu meyil verilerek yuvarlatılmıştır ve incedir, böylece klavyede üst perdelere daha yumuşak ve kolayca ulaşılmak mümkün olmaktadır.

 MAT SATEN FİNİŞ SAP 

Temiz görünümün yanı sıra pürüzsüz yüzeyi, parmakların iz bırakmasını büyük ölçüde engellediği gibi, saten finiş daha fazla konfor, artırılmış hız ve geliştirilmiş çalınabilirlik demektir.

 

YAPIVidalı (Bolt-On)
KASABasswood
EŞİK GENİŞLİĞİ42mm (1.65")
SAPSert kanada Akçaağacı / C şekil
KLAVYEGül ağacı Radius: 305mm (12")
PERDELER22 Perde / Orta Büyk / Nikel
ÖLÇEK25.5"
POZİSYON İŞARETLERİNokta
AKORDLARKalıp döküm
KÖPRÜWilkinson VS50II Tremolo
MANYETİKLERNeck: Bluebucker Pro BPEG5-F (Ferrite) 
Middle:Bluebucker Pro BPEG5-M (Ferrite) 
Bridge: Bluebucker Pro BPANC-2R (Alnico V)
ELEKTRONİK1 Volume, 1 Tone, 5Way Switch
DONANIMChrome
TELLERD'Addario XL110 Strings

 

 

WILKINSON TWO-POINT TREMOLO

To assure tonal stability along with some new tonal options, the G250 is equipped with the Wilkinson VS50 II tremolo. Featuring the exclusive Wilkinson knife edge design, this precision-machined vibrato systems feature a steel base plate, push-in arm and 'locked-down' ultra smooth stainless steel saddles for perfect 'return to zero' performance every time.

BASSWOOD BODY WITH MAPLE NECK AND ROSEWOOD FRETBOARD

This classic and proven wood combination provides a balanced and rich sound strong in the midrange from the basswood body with warmth from the rosewood fretboard and solid punch from the maple neck.

H-S-S PICKUP CONFIGURATION

This popular pickup configuration with the 5-way switch provides a wide variety of sounds to cover virtually any musical style. With the middle and neck pickups alone or in combination, the sounds are not only ideal for rhythm playing but for distinctive single-coil lead sounds.

COIL-TAP (PUSH-PULL TONE KNOB)

The push-pull tone knob potentiometer allows for the humbucker’s dual coils to be split into single-coil, providing a brighter and glassier sound ideal for genres such such as pop, funk and certain styles of jazz.

NECK-BODY JOINT BEVELED HEEL

Unlike the square-cut heel of traditional bolt-on guitars, the heel on the G-Series guitars are beveled round for easier and smoother access to the frets in the high register of the fingerboard.

SATIN MATTE FINISH NECK

A clean look as well as no drag on your fingers due to the smooth satin finish means more comfort, increased speed and enhanced playability.

SPECIFICATIONS

 
CONSTRUCTIONBolt-On
BODYBasswood
NUT WIDTH42mm (1.65")
NECKCanadian Hard Maple / C shape
FRETBOARDRosewood 
Radius: 305mm (12")
FRETS22 Frets / Medium Sized / Nickel
SCALE25.5"
INLAYDot
TUNERSDiecasting
BRIDGEWilkinson VS50II Tremolo
PICKUPSNeck: Bluebucker Pro BPEG5-F (Ferrite) 
Middle:Bluebucker Pro BPEG5-M (Ferrite) 
Bridge: Bluebucker Pro BPANC-2R (Alnico V)
ELECTRONICS1 Volume, 1 Tone, 5Way Switch
HARDWAREChrome
STRINGSD'Addario XL110 Strings

 

 

Yapı: Bolt-on

Gövde: Basswood

Sap: Kanada Sert Akça Ağacı

Klavye: Gül Ağacı

Perdeler: 22 / Geniş (2.7mm)

Scale: 25 1/2" (648mm)

Pozisyon İşaretleri: Abalone Noktalar

Akordlar: Die cast

Köprü: Wilkinson VS50 II Tremolo

Manyetikler: Bluebucker Pro BPEG5-F & BPEG5-M & BPANC-2R (S-S-H)

Elektronikler: 1 volume, 1 tone (w/ push pull), 5way lever

Donanım: Krom

Teller: DAddario EXL120(042-009)

Renk: TAB (Tobacco Burst)

TESLİMAT
 
Hafta içi saat 15:00 ve öncesi verdiğiniz siparişler  aynı gün kargoya verilir.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...
Başa Dön